Kapat

Meksika Belediye Başkanı Tarafından 14 Adet Tesla Cybertruck Siparişi Verildi

Emisyon içermeyen elektrikli araçlar 1,2 milyon dolara kadar yıllık tasarruf sağlayacak

Tesla Cybertruck, 2020 yılı sonuna doğru satışa sunulacak. Uzun bir zaman olmasına rağmen şu anda 250.000 adet ön sipariş aldı bile. Siparişler artık belediyelerden de gelmeye başladı. Bunların bir örneği de Meksika belediye başkanı. Toplamda 15 adet Cybertruck Meksika tarafından sipariş edildi. Konu ile ilgili aşağıdaki gibi açıklama yapıldı;

Adrián Esper Cárdenas düzenlediği basın toplantısında, “10 adet çift motorlu ve beş adet iç motorlu model ayırdım.” “Bir fotoğraf çeker ve Elon Musk’a göndeririz, bakalım bize indirim yapıp yapmadığını görürüz.”

Meksika tamamen elektrikli kamyonları çöp işletmelerinde ve polis teşkilatlarında kullanacak. Basit bir matematik hesabı ile toplamda 848.000 dolarlık sipariş verildi. Yıl bazında ise 1.2 milyon dolar tasarruf sağlanacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir