Kapat

Neuron Elektrikli Tır ve Pickup Tesla Dizaynına Benziyor

EUV ve Neuron T / ONE ile tanışın.

Neuron EV, 2019 yılında Kaliforniya’da kuruldu. Firma elektrikli otomobil pazarında farklı bir tasarımla yer almak istiyor ve kısa süre önce yayınladığı füturistik tasarımlar ile kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

İlk olarak çok amaçlı kamyon olan T / ONE tanıtılacak. İkincisi TORQ adında elektrikli bir tır olacak. Her ikisi de bize biraz Tesla’nın tasarımını hatırlatıyor. Tesla kamyonetin T / ONE ile aynı olup olmadığını görmek çok ilginç olacak.

Ancak araçlar hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz, bunlar prototip araçlar olduğundan performans özellikleri henüz yayınlanmadı. Firma tarafından yapılan resmi açıklama ise aşağıdaki gibidir;

“Her iki araçta modüler bir platform, yükseltilebilir teknoloji, çok yönlü kargo işlevselliği, birinci sınıf bir iç deneyim ve ikonik aerodinamik özellikleri sağlıyor. Bu araçlar israfı azaltmak ve çevremizin korunmasına yönelik yenilenebilir çözümler sunmak için yaratıldı.

T / ONE ve TORQ, Neuron’un modüler elektrikli araç sistemine dayanıyor. Temel taşıyırı ünitesi, kolayca takılıp çıkarılabilen, görünümünü ve işlevselliğini değiştirmeyi kolaylaştıran değiştirilebilir gövde bileşenlerine sahip ölçeklendirilebilir bir şasiye sahiptir.

Şık elektrikli aktarma organları zemin odasını optimize eder ve kolay sürülen bir platform oluşturmak için ağırlık merkezini düşürür. Kabin, sürüş görünürlüğünü artırmak, iç mekanlığı optimize etmek ve kargo kapasitesini artırmak için öne kaydırılabilir.

Kamyonların çok kaynaklı tahrik sistemi, tümüyle elektrikli bir akü paketinden, değiştirilebilir yedek gücünden ve çıkarılabilir güneş panelinden güç elde edebilir. 

Sürücü koltuğu görsel verileri sürücü ekranına besleyen kablosuz kameralar sayesinde panoramik 360 ° manzaraya sahiptir. Sezgisel araç arayüzü uygulaması tam operasyonel kontrol sağlar ve iç mimariye takıldığında tüm fiziksel düğmeler ve anahtarların yerine sorunsuzca geçen herhangi bir kişisel cihaz üzerinde çalışır. Bu karmaşasız ve açık sistem en yeni cihazlarla ve internet çözümleriyle uyumludur. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir