Kapat

NFI ve Penske İlk İki Freightliner eCascadia’yı Alıyor

Daimler, günümüzde yollarda çeşitli tipte kamyon ve otobüslerle ağır hizmet araçlarının elektrifikasyonunda lider oyunculardan biri.

Daimler Trucks2021’de piyasaya sürülmeden önce tamamlanmış ilk iki Freightliner eCascadia elektrikli elektrikli kamyonunu gerçek dünya testleri için müşterilere verdi .

Bu iki araç Daimler’in önde gelen müşterileri tarafından test edilecek 20 araçtan ilki:

  • Penske Kamyon Kiralama – 10 adet
  • NFI Endüstrileri – 10 adet

250 mil (400 km) menzile sahip olan ilk birimler, Güney Kaliforniya’daki (Penske) bölgesel trafikte ve hem Los Angeles hem de Long Beach’teki (NFI) drenaj operasyonlarında test edilecek.

Daimler Trucks, Kuzey Amerika’daki orta ve ağır e-kamyonlar için saha testlerini daha da genişletiyor: Bu hafta, Amerikalı müşteriler Penske Truck Leasing ve NFI Industries, ilk ağır hizmet tipi Freightliner eCascadia kamyonlarını (sınıf 8) bir seri ile satın aldı, 250 mil (400 km) ‘e kadar 2018’in sonundan bu yana, her iki taşıyıcı da orta dereceli, tamamen elektrikli Freightliner eM2’de saha testlerine tabi tutuldu .. Penske, Freightlineer eCascadia’yı Güney Kaliforniya’da bölgesel trafikte işletecek, NFI ise eCascadia’yı hem Los Angeles hem de Long Beach limanlarındaki drenaj operasyonlarında kullanmak İki eCascadia, Freightliner inovasyon filosunda toplam 30 elektrikli aracı bulunan ilk ağır yük kamyonlarıdır. Farmliner eCascadia ve eM2 2021 yılında piyasaya sürülmek için hazırlanıyor. “

Freightliner eCascadia (Sınıf 8 traktör) özellikleri:

  • 730’a kadar en yüksek beygir gücü
  • 550 kWh kullanılabilir batarya kapasitesi
  • 250 mil (400 km) menzile kadar
  • 90 dakika içinde yüzde 80’e kadar (200 mil aralık sağlar) şarj etme yeteneği
  • 80.000 lb. brüt toplam ağırlık derecesi (GCWR)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir