Kapat

Nissan, ABD’de Elektrikli Kamyonet Segmentine Girmeyi Düşünüyor

Satışlar kızışabilir

ABD’de en çok tutulan segmentlerden biri olan kamyonet segmentine firmalar elektrikli güç aktarma sistemi ile dahil olmak istiyor. GM’nin bu alanda öncülüğü devam ediyor ancak Nissan firması da artık bu segment ile ABD piyasasına girmek istiyor.

Nissan ABD piyasasında diğer modeller ile mücadele etmek istiyor ise ya SUV tipi ya da kamyonet tipinde bir gelişim faaliyeti içerisine acilen girmesi gerekiyor. Firmanın konu ile ilgili yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir;

“Elektrifikasyon kamyonlar için anahtar olacak. Elektrikli sürüş eğlenceli – olacak ve tork, hızlanma, sessizlik, hepsi harika bir konu.”

Ancak Nissan tarafından yukarıda belirtilen kamyonet hakkında net bir açıklama gelmedi. Sadece kamyonetin iyi bir çözüm olacağı vurgulandı.

ABD pazarına gelince Nissan kamyonları başarısız oluyor ancak rekabetçi bir kamyon gelmediği için olabilir. Beklemek ve görmek zorundayız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir