Kapat

Nissan Dondurma Sunan Elektrikli Van

Gerçekten geldiğini duyacağınız bir elektrikli araç.

Nissan oldukça tatlı bir konsept aracı oluşturmak için İskoçya’nın ünlü Mackies’iyle ortak oldu.

Elektrikli araç öncüleri ve dondurma markası 20 Haziran tarihinde İngiltere’de ‘Temiz Hava Günü’ için bir tam elektrikli dondurma kamyoneti oluşturmak için işbirliği yaptı.

Yeşil olmak, ailesine ait mandıra çiftliğine yenilenebilir rüzgar ve güneş enerjisi ile güç sağlayan Mackies için yeni bir şey değil, ancak İngiltere’deki dondurma kamyonlarının çoğu, minibüslerin buzdolaplarına ve donduruculara güç vermek için durdurulduğunda bile çalışan dizel motorlara sahip.

Aslında, bazı İngiltere kasabaları ve şehirleri, benim gibi dondurma yiyemeyen biri için bile, dondurma kamyonlarını yasaklamayı düşünüyor. Nissan’ın yeni konsepti, iyi eski dondurma kamyonunun yaklaşmakta olan mahkumuna, çocukları mutlu ve ebeveynlerini tahmin edilemez şekilde cebinden uzak tutarken karbon ayakizini azaltan bir çözüm sunuyor.

Nissan elektrikli dondurma kamyoneti
Nissan elektrikli dondurma kamyoneti
Nissan elektrikli dondurma kamyoneti
Nissan elektrikli dondurma kamyoneti

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 6 =