Kapat

Penske Logistics Tarafından Kullanılan Freightliner eCascadia 18.000 Km Menzili Geçti

Penske detayları açıklamadı, ancak ilk Freightliner eCascadia elektrikli kamyonları zaten 18.000 km’yi geçti.

Elektrikli ağır hizmet tipi kamyonlardan biri olan Freightliner eCascadia artık yollarda görevini yerine getirmeye başladı. Penske Logistics tarafından alına bu tırlar 18.000 km menzil rakamını geçmeyi başardı. Freightliner eCascadia’nın menzilinin 400 km olduğunu düşünürsek şu ana kadar 45 farklı görevde kullanılmış durumda.

Konu ile ilgili Penske Logistics’in başkanı Marc Althen şunları söyledi:

“Günde 24 saat, haftanın 7 günü, yılda 365 gün, toplamda 18.000 km çalışan bir filo için bir kilometre taşı gibi görünmeyebilir ancak ABD’de pil kullanarak günlük mağaza teslimatı yapan ilk filomuz olduğumuza inanıyoruz. Bölgesel dağıtım için elektrikli ağır iş römorkörleri ve Özel ekibimizle son derece gurur duyuyoruz ve Freightliner ile Daimler Trucks Kuzey Amerika’daki ortaklarımıza minnettarız, onlar olmadan bu dönüm noktası mümkün olmazdı. “

Freightliner eCascadia özellikleri:

  • 730 beygir gücü
  • 550 kWh kullanılabilir batarya kapasitesi
  • 400 km menzil
  • 90 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj etme yeteneği
  • 36200 kg brüt toplam ağırlık derecesi (GCWR)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − two =