Kapat

Rivian CEO’su, R1T ve R1S’in Araçtan Araca Şarj Yapacağını Söyledi

Rivian araçlar, birbirlerini şarj edebilmek gibi benzersiz şarj çözümleri sunacaklar.

Açıkçası, Rivian CEO’su RJ Scaringe ile röportaj yapmak isteyen, giderek artan sayıda yayın var. Bu nedenle otomobil üreticisinin yaklaşmakta olan tüm elektrikli R1T kamyoneti ve R1S üç sıralı SUV’u çok daha fazla dikkat çekmeye başlıyor. Bu durumla ilgili en iyi kısım, düzenli olarak yeni bilgiler edinmemizdir.

The Driver geçenlerde Rivian şefi ile röportaj yaptı ve Teslarati’deki arkadaşlarımız şirketin pil teknolojisi ve yenilikçi şarj seçenekleri hakkında bazı değerli bilgiler topladılar. Mülakatta, Scaringe tarafından araçtan araca ücretlendirme yapıldığına işaret eden yorumlar yer almaktadır.

Rivian’ın araçlarının devasa bir akü paketi sunacağının farkındaydık. Aslında, 180 kWh canavar, binek araçlara gelince sektördeki en büyük canavarlardan biri olacak. 400 mil menzile sahip olacak, bu yüzden çoğu insan muhtemelen daha fazlasına ihtiyaç duymayacak.

Bununla birlikte, Rivian uzak bölgelerde şarj için kavramlar üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu, otomobil üreticisinin modellerini “macera araçları” olarak pazarlamasından dolayı anlamlıdır. Bu iki seçenek, yardımcı bir akü paketi ve araçtan araca şarjı olacaktır. Scaringe açıklamaya devam etti:

“Aracı, yardımcı akü paketlerine sahip olabilmeniz için tasarladık. Ayrıca temiz bir şey olan Rivian’dan Rivian’a da şarj edebilirsiniz. İki aracı birbirine bağlarsan, sana biraz elektron verebilirim. “

Rivian kesinlikle şu anda diğer araçlarda bulunmayan özellikleri yenilik ve teklif etme planlarını kanıtlıyor. Son olay da geçenlerde yaşandı. Overland Arizona’da, şirket görücüye çekmeceli bir ocağa sahip olan Rivian’ı sundu. Elektrikli bir mutfak elektrikli bir araçta!!!

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =