Kapat

Tesla Cybertruck Base Versiyon Lansmanı Gecikti 3 Motor Versiyonu Hızlandı

En ucuz sürüm gecikti en pahalı sürüm hızlandı

Beklenildiği üzere Tesla Cybertruck‘ın en ucuz kasasının lansmanı gecikti ve en pahalı aracının lansman tarihi öne çekildi. Tesla’nın bu hamlesi artık sürekli hale geldi ve insanlar buna pek te şaşırmadı. Firma tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;

3 Motor AWD: “Tamamen iade edilebilir. Konfigürasyonunuzu 2021’in sonlarına yakın üretim olarak tamamlayabilirsiniz. Tri Motor AWD’nin 2021’in sonlarında üretilmesi bekleniyor. ”

Çift Motorlu AWD: “Tamamen iade edilebilir. Konfigürasyonunuzu, 2021’in sonlarına yakın üretim olarak tamamlayabilirsiniz. 2021’nin sonunda Çift Motorlu AWD üretiminin yapılması bekleniyor. ”

Tek Motorlu RWD: “Tamamen iade edilebilir. Konfigürasyonunuzu, 2021’in sonlarına yakın üretim olarak tamamlayabilirsiniz. Tek Motorlu RWD üretiminin 2022’nin sonunda başlaması bekleniyor. ”

Yukarıda yapılan açıklama Tesla’nın başlangıçta söylediklerinden önemli bir değişikliği temsil ediyor. Tesla, 2021’in sonunda tekli ve çift motorlu varyantlara söz vermişti ve tri-motor 2022’nin sonlarında planlanmıştı. Şimdi, tri-motor tam bir yıl ileriye doğru ilerlerken Cybertruck’un giriş seviyesi yani 39.900 $’lık kasanın lansmanını erteledi. Orta seviye çift motorlu Cybertruck’un zamanlaması değişmeden kaldı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir