Kapat

Tesla Cybertruck Bu Tasarım ile Avrupa’da Satılabilir mi?

Trafik kanunlarına uymayacağı düşünülüyor.

Tesla yeni pickup modeli olan Cybertruck’ı kısa süre önce kullanıcılara tanıttı. Farklı bir tasarıma sahip olan bu araç Avrupa trafik yasalarına uymayabilir. ABD yasalarına uygunluğu söz konusu olan araç Avrupa’da satabilecek mi?

Hemen aşağıdaki hayali tasarımda da Cybertruck, trafiğe çıkabilecek bir araç olarak yeniden tasarlanmış. Bu yeniden tasarlama esnasında araca yan kameralara, belirgin ön farlar, daha ufak lastikler, silecekler, biraz daha yuvarlatılmış köşeler gibi şeyler kazandırılmış.

Yukarıdaki tasarıma baktığımızda bile bazı Avrupa trafik yasalarına ters düşeceği söz konusu olabilir. Bu konuda SGS-TÜV Saar GmbH yetkilisi Stefan Teller’de tasarımın uygun şartlarda değişebileceğini ima etti.

Teller’e göre kaza anında Cybertruck içerisinde yer alan yolcular büyük risk altında olabilir. Bu bakımdan aracın trafiğe çıkması uygun olmayabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − six =