Kapat

Tesla Cybertruck Ön Çamurluklarına Kameralar Yerleştirdi

Dikiz aynası kameralar ile değiştirildi. Yan aynalara da kameralar eklendi.

Tesla Cybertruck tanıtımında dikkat çeken bir nokta yan aynaların olmaması idi. Firma artık yan aynalar yerine kamera kullanacağını açıkladı. Bu tasarım aynı zamanda rüzgar direncini en aza indirmek için de seçildi.

Bataryalı elektrikli otomobillerin en önemli mühendislik sorunlarından birisi de rüzgar direncini en aza indirmek. Bu sayede ekstra menziller kazanabilirsiniz. Tesla’da bu tasarım ile 0.24’e kadar direnç katsayısını indirmiş oldu.

ABD’de henüz kullanımına izin verilmeyen yan kameralar Avrupa’da serbest. Audi E-Tron üzerinde bu kameraları görebilirsiniz. Honda ve Honda e’de bu tür bir tasarıma geçeceğini açıkladı.

Son zamanlarda atılan bir twitt dikkatimizi çekti. Tesla dikiz aynası için prototip araçlar bir kamera gizliyor. Bu kamera çamurluklara gizlenmiş durumda.

Tesla’nın bu görüntüyü nerede kullanacağı merak edilirken tahminler dikiz aynasında birleşti. Dikiz aynasına ekran konulması ve geri görüşün buradan sağlanması düşünülüyor olabilir.

Tesla tarafından konu ile ilgili net açıklama yapılmadı ancak tasarım açıklaması yapıldığında yeniden makalemizi güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir