Kapat

Tesla Cybertruck’ın Kırılmaz Camları Kırıldı

Camlar dayanıklı denildi ancak kırıldı!!!

Tesla, elektrikli pickup modeli olan Cybertruck‘ın tanıtımı sırasında camlarının kırılmaz olduğunu dile getirdi. Daha sonra bunu test etmek istediler. İlk olarak normal cama yukarıdan bırakılan bir bilye camı ilk etapta kıramadı ancak daha sonraki denemelerde kırmayı başardı.

Aynı bilyeyi firma yetkilileri Tesla Cybertruck’ın ön ve arka camına attılar. Ön cam kırıldı. Tesla CEO’su Elon Musk bu duruma çok şaşırdı ancak arka cam için de bunun denenmesini istedi.

Arka cama atılan bilye de camı kırdı. Kırılmaz denilen iki cam da kırılmış oldu.

Yaşananlar karşısında şaşırdığı gözlenen Musk, daha önce defalarca test yaptıklarını, önceki testlerde bu dayanıklı cama her şeyi attıklarını hatta lavabo bile attıklarını, camın geçmişte kırılmadığını ancak bu kez kırıldığını, bunun nedenini de bilmediğini söyledi.

Daha sonra şaşkınlığını üzerinden atan Elon Musk, eğlenceli bir tavırla bu durumu düzelteceklerini söyledi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir