Kapat

Tesla Kamyoneti 50.000 Doların Altında Fiyatlandırılıyor

Hedef başlangıç ​​fiyatı daha da düşük.

Bu gerçek bir şok edici. Aslında, inanması biraz zor.

Tesla CEO’su Elon Musk, yaklaşan Tesla kamyon için 50.000 $ altında hedef fiyat olacaktır dedi. Bu, diğer Tesla ürünlerinin ( Model 3’ün dışında ) çok daha yüksek bir fiyattan başladığı gerçeğinden dolayı imkansız bir rakam gibi görünüyor. Bununla birlikte, Musk bunu son zamanlarda Ride The Lightning Podcast’te açıkladı :

 “49 bin dolardan daha ucuza gerçekten harika bir kamyon satın alabilmelisin.”

Musk, Tesla kamyonunun kabiliyetlerinin eşsiz olacağını, ancak tipik bir kamyon alıcısı için görünümünün biraz üstünde olabileceğini de sözlerine ekledi. 

Bu fiyatın doğru çıkması durumunda, evet, gerçekten de Tesla kamyonu Rivian R1T’yi, Ford ve diğer elektrikli kamyonları da yenecek.

Geçmişte Musk, Ram kamyonunun yeteneklerini yorumladı ve Tesla kamyonuna kıyasla aşağı yukarı oyuncak benzeri olacağını belirtti. Tesla kamyonunun menzilinin yaklaşık 500 mil olması bekleniyor. Açılış, bu yıl bir süre sonra yapılacak.

Üst düzey döşemede  400 ila 500 mil arasında muhtemelen daha fazla olması gerekir. Her dingil için bir motor ile dört tekerlekten çekiş olacak. Musk ayrıca, süspansiyonun yüküne göre dinamik olarak ayarlanacağını belirtti. Elektrikli ve kamyon olmak, çok fazla torka sahip olacağı anlamına gelir. Tam olarak ne kadar olduğunu söyleyemesek de, Musk’un bir kez 300.000 pound çekebileceğini tweetlediğini söyleyebiliriz.

Ford F-150 Raptor Rakip Olarak Verilen Tesla Kamyonet

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir