Kapat

Tesla Model S Cybersedan Olarak Tasarlandı

Keskin kenarlı Model S görmediniz mi?

Tesla, geçen ay yaptığı lansmanda önceki araçlarının aksine keskin kenarlı ve paslanmaz çelikten imal edilen Cybertruck kamyonetini kullanıcılara tanıttı. Normalde Tesla araçları daha oval tasarıma sahip olarak müşterilere sunulurdu. Bu ilk oldu.

Tesla Cybertruck bizlere 80’li yıllardan kalan bilim kurgu filmini andırıyor. Füturistik bir tasarım bize bu yılları hatırlatıyor. Peki bu tasarım Model S üzerine uygulanırsa nasıl görünür?

Tasarımın ön tarafındaki farlar Cybertruck ile aynı. Tavanın en üst noktası ise yeteri kadar hava boşluğu oluşturuyor. Arkaya doğru ilerleyince keskin bir düşüş oluyor ve farklı bir tasarıma sahip arka taraf ortaya çıkıyor. Kamyonun uzun dingil mesafesi, eğimli tavanın hala bu yolcular için bol miktarda tavan boşluğu sağladığı anlamına geliyor. Model S daha kısa bir dingil açıklığına sahip olup, çatı eğimi aracınkinden daha büyüktür.

Çok fazla kargo alanına sahip olması beklenen bu tasarımın hayata geçmesini beklemiyoruz ancak gerçekten de tasarım dikkat çekici olmuş.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir