Kapat

Tesla Tırı 2020 Yılının 2.Yarısında Üretilecek

Tesla yeni tır için hazırlıklara başlıyor.

Tesla Tırı tanıtıldıktan sonra büyük bir ilgi gördü ve ne zaman üretim periyoduna geçeceği merak konusu idi. Alınan bir rapora göre Tesla tırı 2020 yılının 2.yarısında üretim çalışmalarına başlayacak.

Bu haber şirket içi gelen e-postalardan sızan bilgiler doğrultusunda elde edildi. Tesla, Freemont’taki tesisinde hali hazırda kış ayı neticesinde testlerin çok zor olduğunu belirtiyor. Bu sebepten ötürü kış ayı geçince gerçek üretim faaliyetlerine başlanacak.

Şirket daha önce bu üretimi hemen yapmak istedi ancak kış ve yeterli test yapılamamasından dolayı takvim biraz daha ötelendi. Elon Musk, 800 km menzile sahip bir tır üretmek istiyor ve bu menzilin 2017 teknolojisi ile bile yakalanabileceğini iddia ediyor.

Tesla Tır üzerinde 800 kW’lık batarya paketi olacak fakat henüz bunu şarj edebilecek bir şarj istasyonu mevcut değil. Bakalım Tesla bu sorunu üretime kadar aşabilecek mi?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir