Kapat

Tevva Gelecek Yıl 50 Adet Elektrikli Kamyon Devreye Alacak

Tevva, elektrikli kamyonu potansiyel müşterilere gösterme girişiminde bulundu.

Tevva İngiltere’de 12 tonluk elektrikli kamyon üretim çabası içerisine girdi. İstenildiği taktirde bu elektrikli kamyonlar bir ICE ile güçlendirilecek ve daha uzun menzillerde kullanıcılara sunulacak.

İlk etapta firma, isteklilere bu kamyonları 3 ile 6 ay arasında kiraya verecek. Memnuniyet sağlanır ise artık satış aşamasına geçilecek.

Tevva’ya göre 2020 yılı içerisinde toplamda 50 araç bu şekilde filolara teslim edilebilecek.

“Gelecek iki yıl boyunca ELECTRIFY programında yer alan 50 araç en az beş ülkede 200’den fazla filoya dağıtılacak ve işletmelerin %20 oranında bu araçlardan tasarruf sağlayacaklar.”

Tevva Satış ve Pazarlama Direktörü David Thackray şunları söyledi:

“Tevva 2013 yılında kurulduğunda işletmelerin sorduğu soru, ticari araç sektöründe elektrikli kamyonların dizelleri değiştirip değiştiremeyecekleriydi. Bugün soru, ‘ne zaman’ dizellerin yerini alacak sorusu ile değiştirildi.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir