Kapat

Volvo Penta, Elektrikli Terminal Traktörünü Geliştirdi

Volvo, terminal traktörlerinin elektrifikasyonu için vites yükseltiyor.

Volvo Penta (Volvo Group’un bir parçası), TOC Europe fuarında liman ve terminal teknolojisi ve operasyonları için (18-20 Haziran) yeni tamamen elektrikli bir terminal traktörü sundu.

Göteborg için tamamen elektrikli bir feribot ve Rosenbauer itfaiye aracı için Concept Fire Truck (CFT) olarak adlandırılan Rosenbauer itfaiye aracı için elektrikli güç aktarma sisteminin sevk edilmesinden sonraki üçüncü proje.

İsveç firması 2021’den itibaren elektrikli ürünler satmaya başlıyor çünkü uzun vadede dizel için fazla bir gelecek yok.

Volvo Penta özellikleri açıklamadı ancak genellikle bu tür EV’ler tam bir vardiya ve daha sonra depodaki hızlı şarjı kapsayacak şekilde yapılandırıldı.

Akü ve aktarma organları teknolojisi, Volvo Otobüslerden ödünç alınmıştır.

Volvo Penta CTO’su Peter Granqvist şunları söyledi:

“Sürdürülebilir enerji çözümleri için sadece çevresel açıdan değil aynı zamanda ekonomik açıdan da çalışıyoruz. Bazı elektrikli uygulamaların dizel motorlardan daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağladıkları bir noktaya ulaştığını görüyoruz. Malzeme taşıma, yüksek makine kullanımı ve şarja daha fazla erişilebilir olması nedeniyle elektrifikasyon için umut verici bir segmenttir. Bu nedenle, pazar payımızı gelişimimize uygulamak için bu segment için bir konsept kanıtı oluşturmaya karar verdik. ”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »