Kapat

Volvo Trucks, Ağır İşler için Elektrikli Kamyon Konseptini Tanıttı

Ticarileşme faaliyeti için Volvo Trucks elektrikli kamyonlarını test etmeye başladı.

Volvo Trucks, inşaat işleri için yeni ve bataryalı ağır iş kamyonlarını tanıttı. Tanıtılan bu model Volvo FL Electric ve Volvo FE Electric modellerinden hemen sonra kullanıcılara sunulabilecek.

Volvo, bu kamyonları hakkında video ve resimler paylaştı. Teknik ayrıntıları hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Önceki kamyonları baz alındığında benzer durumlar ortaya çıkabilir. Yıllık 80.000 km sürülebilecek bir tasarım üzerinde çalışıldı.

Menzilinin en az 200 ile 300 km arasında olması bekleniyor. Konu ile ilgili Volvo Kamyon Başkanı Roger Alm şunları söyledi:

“Ağır hizmet tipi elektrikli kamyonlar üzerinde bölgesel taşımacılık ve inşaat için uzun vadede büyük potansiyel görüyoruz. Konsept kamyonlarımızla, pazara ve topluma olan ilgi düzeyini değerlendirirken gelecek için farklı çözümler araştırmayı ve göstermeyi hedefliyoruz. Elektrikli kamyonlara olan talebi arttırmak için şarj altyapısının hızlı bir şekilde genişletilmesi gerekirken daha düşük çevresel ve iklim ayak izine sahip yeni araçlar seçerek öncü olarak hareket eden nakliyeciler için daha güçlü finansal teşvikler yaratılması gerekiyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir