Kapat
Elektrikli Minibüs 121 0

Ford Transit Smart Energy Konsepti ile İlgili Bilgiler Yayınlandı

Asıl amaç minibüsün içeride verimli bir şekilde sıcak kalmasını sağlamak

Kısa süre önce sunulan Ford Transit Akıllı Enerji Konsepti , Ford Transit’e dayanan, StreetScooter WORK XL batarya ve güç aktarma sistemi ile donatılmış, 10 koltuklu, tamamen elektrikli bir minibüs.

“Mal taşımacılığı araçlarına kıyasla minibüsler gibi çok yolculu araçlar, yolcular için rahat bir sıcaklık oluşturmak için önemli ölçüde daha fazla enerji gerektiriyor. Enerji, yüksek voltajlı aküden sağlanıyor ve bu da aracın sürüş mesafesine büyük bir zorluk getiriyor.

Son zamanlarda ilk kez Amsterdam, Hollanda’da özel birdeneyim ile gösterilen tam işlevli, tamamen elektrikli olan Transit Akıllı Enerji Kavramı, enerji tasarrufu ve enerji ile desteklenen 4 saatlik şarjdan 150 kilometre sürüş aralığı sunuyor – güneş panellerinden güç kazanımlı ısı geri kazanım sistemlerine yenilikler üretiyoruz ”dedi.

Ford’un Almanya’daki Merkenich Teknik Merkezi, bir ısı pompası ve ısı kaybına karşı daha iyi yalıtım da dahil olmak üzere çeşitli çözümlere karar verdi:

Ford Transit Akıllı Enerji Konsepti özellikleri:

  • 10 kişilik minibüs
  • Menzil aralığı 150 km (93 mil)
  • 4 saatte şarj etme özelliği
  • StreetScooter WORK XL pil ve güç aktarma sistemi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 14 =