Kapat
Elektrikli Minibüs 57 0

Lightning Systems 41 Milyon Dolar Kar Etti

Elektrikli ticari araçlarda siparişler artışa geçti

Elektrikli araçlar sektöründeki satış düşüşlerini sizlere sürekli haber olarak sunuyoruz ancak biraz da olumlu haberler vermek istedik. Ticari elektrikli araç üreticisi Lightning Systems toplamda 41 milyon dolarlık siparişe sahip oldu.

Son dönemde sadece 25 milyon dolarlık satış gerçekleştiren firma bu fondan en iyi geliri elde etmeye çalışıyor. Firma aşağıdaki araçlardan en büyük geliri elde ediyor;

  • Ford Transit
  • Ford E-450’ler
  • Ford F-59 kamyonetler
  • Chevrolet Low Cab Forward 6500XD kamyonlar
  • Lightning Systems şehir içi otobüsler

Lightning Systems CEO’su Tim Reeser şöyle dedi:

“Şimdi büyük filolardan gelen siparişlerde 25 milyon doların üzerinde güç aktarımı yapıyoruz. Lightning Systems ticari araç filoları için geniş bir yelpazedeki platformların kurucu prim sağlayıcısı konumuna getiriyoruz. Lightning, bugün müşterilerle birlikte yola çıkan beş ana platformda 3-7. Sınıf boyunca yeni ve yeniden üretilmiş ticari araçlar için yüksek kaliteli güç aktarma organlarının seri üretiminde ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir