Kapat
Elektrikli Minibüs 177 0

Mercedes Hollanda’dan 80 eVito Tourer Siparişi Aldı

Mercedes-Benz eVito Tourer (eVito’nun yolcu versiyonu) Hollanda’da bir sıçrama yaptı.

Mercedes-Benz, geçtiğimiz günlerde Hollanda’ya 80 ünite teslim eden tamamen elektrikli eVito Tourer yolcu vagonları için en büyük siparişlerden birini gerçekleştirdi.

80’in tamamı, kamu sektörü müşterileri için (bölgesel) taksi, öğrenci ve yolcu taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Willemsen-de Koning tarafından satın alınmıştır.

Filosunda kabaca 2.000 araç varken, sipariş filonun % 4’üne yakındır .

“Diğer şeylerin yanı sıra, yerel olarak emisyonsuz eVito Tourer, Utrecht ve çevresindeki okul öğrencilerini okula getirecek ve böylece daha önce kullanılmış araçları yanma motorlarıyla değiştirecektir.”

Mercedes-Benz eVito Tourer, bir şarjla 156-186 km (97-116 mil) sürüşe izin vermesi gereken 41.4 kWh bir batarya ile donatılmıştır.

Alt gövdeye takılı olan batarya sayesinde, eVito Tourer sekiz adete kadar yolcu alabilir (sürücünün yanı sıra).

“Yolcu sayısına ve istenen konfor seviyesine bağlı olarak eVito Tourer, insanları taşıma zorlu işleri için özel ve esnek çözümler sunar. Yolcu bölmesi için önceden yapılandırılmış oturma yeri, çok sayıda oturma şekli arasından seçim yapılarak bireysel gereksinimlere göre uyarlanabilir “İzin verilen azami toplam ağırlık 3200 kilogramdır.”

EVito’nun ticari ve yolcu versiyonları 2018 yılının sonlarında pazara girdi.

Mercedes-Benz eVito Tourer özellikleri:

  • 41,4 kWh batarya
  • yaklaşık 156-186 km menzil (97-116 mil)
  • 84 kW ve 295 Nm tork
  • altı saatte tamamen şarj oldu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir