Kapat
Elektrikli Minibüs 266 0

Morris JE Van Tanıtıldı

Retro tasarımlı ve 320 km menzilli ile 1000 kg yük taşıma kapasitesine sahip birinci sınıf bir minibüs.

Morris Commercial, önceki ürettiği araçlardan ilham alarak yeni elektrikli sınıf için hazırlıklarına devam ediyor. Firma 1949-1961 yılları arasında üretilen J model minibüsünü artık JE elektrikli olarak üretecek.

“Otomobilin çarpıcı ve ayırt edici estetiği birçok müşteri için mükemmel ve göz alıcı bir mobil pazarlama çözümü sağlayacak. JE, daha fazla kurumsal filoların yanı sıra bireysellik isteyen küçük butik işletmeler için de çekici olacak. ”

Morris bu minibüsünü İngiltere piyasasında 60.000 £ (70.080 € / 77.450 $) fiyat etiketi ile satışa çıkaracak. 60 kWh’lik batarya grubu ile toplamda 320 km menzile sahip olacak.

Projenin kilit noktalarından biri 1.000 kg taşıma kapasitesi ve 5.5 m³ taşıma kapasitesi (iki standart Euro palet) ile 2.500 kg brüt ağırlığa sığmayı mümkün kılan karbon fiber gövde yapısıdır.

“JE, ticari araç pazarındaki en hafif sektör olan 2.5 tonluk segmentte yer alan bir LCV’dir. Bununla birlikte 1 tonluk (1000 kg) taşıma kapasitesi ve daha büyük araçlarda daha tipik olan 5.5 m³ taşıma kapasitesine sahiptir. 3,5 tonluk sektör arka yükleme alanında iki adet standart Euro palet alacaktır.Tam genişlikteki arka kapılar ve aracın yan tarafındaki kayar yan kapı ile erişim sağlanmakta olup hafif konstrüksiyon, menzilinin yaklaşık 320 km kadar optimize edildiği anlamına gelmektedir. “

“En son teknolojiye sahip bir lityum-iyon pil güç aktarma organı olan ve modüler bir şasi ve karbon fiber gövdeli yapıya sahip olan JE, benzersiz bir üründür. ”

Morris JE van özellikleri:

  • 60 kWh batarya
  • yaklaşık 320 km menzil
  • 2,5 tonluk segment içindeki brüt ağırlık
  • 1 ton (1000 kg) yük kapasitesi
  • 5.5 m³ taşıma kapasitesi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir