Kapat
Elektrikli Minibüs 37 0

Nissan Elektrikli Dondurma Arabası ile CES Fuarında Herkesi Serinletecek

Nissan, elektrikli araç algısını uyandırmak için CES fuarına elektrikli bir dondurma van modeli ile katılacak. 2020 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda boy gösterecek olan bu aracı daha önce sizlere tanıtmıştık.

Firma ayrıca bir Formula E aracını ve Nissan Leaf + modelini de standında bulunduracak. 2020 yılına “omotenashi” yani Japon misafirperverliği manşeti ile başlayan firma çevreciliğe önem verecek.

Nissan, e-NV200 tabanlı elektrikli dondurma kamyonunu Haziran ayında İskoçya’da tanıttı. CES fuarında ise ABD pazarının görmesini sağlayacak. Aracın hareket etmesi için 40 kW’lık bir güç gerekiyor.

Şirket, bu araca benzeyen bir crossover EV’nin yakında elektrikli filoya katılabileceğini söylüyor. Güç, aks başına bir elektrik motorundan elde ediliyor. İçeride, bir çift ekran ve kapasitif düğmeli minimalist bir kabin mevcut.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir