Kapat
Elektrikli Motosiklet 84 0

Avustralya Merkezli Fonzarelli, Yeni Elektrikli Çift Spor Motosikletini Piyasaya Sürüyor

Fonz sallanmaya hazır.

ABD’de büyüdüyseniz, ‘Fonzarelli’ adını duyduğunuzda bir motosikleti hayal edebilirsiniz – ama muhtemelen ultra modern bir elektrikli bisiklet değil klasik bir Triumph. Küresel ölçekte iki tekerlekli elektrikli gelişmeleri takip edenler daha önce Avustralya merkezli bir şirket olan New South Wales’ten daha önce scooter görmüşlerdir. Şimdiye kadar üç scooter piyasaya sürüldü: FZ, S1 ve X1.

Fonzarelli ilk elektrikli motorsikletini henüz piyasaya sürdü ve aslında ikili bir spor modeli. NKD olarak adlandırılan bu gerçekten de bloktaki yeni çocuk – ama bu sadece dikkatimizi daha fazla çekmemiz anlamına geliyor. Şirket kurucusu Michelle Nazzari, NKD’yi 29 Ağustos Perşembe günü Adelaide’de iş ortağı Simon Modra’nın Motosiklet Derneği kafesinde resmen duyurdu

NKD, tek bir şarjla (veya yaklaşık 74 mil) 120km’ye kadar bir menzile sahiptir. Aynı zamanda 100kmh (veya yaklaşık 62mph) azami hız sunar. Modra imalat sanayii yayına göre NKD, tasarımı üzerinde işbirliği ve ayrıca ülkedeki otomotiv imalatında uzun bir geçmişi vardır.

Modra’ya göre, “Bu meşru bir ulaşım şekli – orada arabaları olmayan birçok motosikletçi var ve şanslıyız ki pil gücü artık çok güvenilir hale geldi” dedi.

Her durumda, hem NKD’ler hem de Oz çevresinde gerekli altyapıyı inşa etmek için şarj istasyonları Güney Avustralya’da inşa edilecektir. Şu anda şirket, dünyayı genişletmeden önce evde sağlam bir temel oluşturmak için çalışmayı planlıyor; ancak Nazzari, ülke dışından kesin bir ilgi duyulduğunu söyledi. 

Avustralya’daysanız, NKD siparişe göre yapılır ve maliyeti 9.990 AUD’dan (veya yaklaşık 6.717 ABD doları) başlar. Bu fiyatın ülke dışına nasıl ve ne zaman gönderileceği, ülkenin tekliflerini küresel olarak genişletip genişletmediği açık değildir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =