Kapat
Elektrikli Motosiklet 109 0

Blacksmith Elektrik B2 Konsepti Değiştirilebilir Piller için Söz Verdi

Retro elektrik motosikletlerin geleceği mi?

Hindistan hükümeti uygulanabilir EV çözümlerini hızlı bir şekilde ortaya çıkarmak için iki ve üç tekerlekli üreticilere sürekli kilitlenme baskısı uygularken ​​2006’dan bu yana sorun üzerinde çalıştığını söylüyor. o zamanlar pil değiştirme teknolojisini kimse düşünmedi. 

Tabii ki, herhangi bir kavram hala sadece bir kavramdır. Bunlar, Blacksmith Electric’in B2 konseptinden alenen yayınladığı ilk görüntüler. Şirket şu anda bu bisikleti 2020’de Hindistan’da satmaya hazır hale getirmek istediğini söylüyor. Electric Motorcycles News’e göre, ilk prototip Blacksmith Electric tasarımı, 2005’ten beri kamuya açık yollarda test ediyor ve bu farklı tasarımın bir görüntüsünü görebilirsiniz.

B2’deki önemli istatistiklere gelince, şirket tam bir şarjın sadece dört saatte mümkün olduğunu, 120kph’a (33mph) kadar çıkabileceğini ve aynı zamanda tek bir şarjla (yaklaşık 74.5 mil) 120km’lik bir menzile sahip olduğunu iddia ediyor. Şirket aynı zamanda akü değiştirme istasyonları üzerinde de çalışıyor böylece motosikletler hızlı şarj işlemini tamamlar, mevcut pilinizi çekip şarj etmek için takabilir ve ardından tam olarak şarj olmuş bir şarj cihazı alarak yolunuza devam edebilirsiniz. İşteyken veya evdeyken, başka şeyleri yaparken pili çıkarıp şarj edebilmenizin planı da budur.

Demirci Elektrik B2 Konsept Arka Görünüm

Şirket, üçüncü nesil prototip bisikletinin şu ana kadar Hindistan yollarında 7000km’den fazla (yaklaşık 4350 mil) günlüğe kaydettiğini belirtti. Ayrıca, mevcut ICE motosikletlerini EV’lere dönüştürmediği için tasarımlarının büyük üreticilerden farklı olduğunu belirtiyor. 

Bunların hepsi teoride kulağa harika geliyor ama pratikte bakalım neler olacak. Şirketin kamu tüketimine yönelik ilk modelini ortaya koymadan önce, on yıldan fazla bir süredir fikirlerini rafine etmesini teşvik ediyor. Ayrıca kasıtlı olarak karanlık konsept çekimlerden ne bekleyeceğinizi söylemek her zaman zordur ancak görebildiğimiz retro-fütüristik çizgiler caziptir. 2020’de ne olacağını göreceğiz. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir