Kapat
Elektrikli Motosiklet 67 0

BMW E-Power Roadster Elektrikli Bisiklet Görüntülendi

Umarız bu proje hayata geçer ve BMW’yi sahnede görürüz

BMW, elektrikli otomobil pazarında önemli oyunculardan biri haline geldi. 150.000 adet i3 satışı ile bunu net olarak gösterdi. Elektrifikasyon faaliyetleri ile karşımıza sık sık çıkmaya başlayan BMW haziran ayındaki Vision DC Roadster modelini gösterdiğinde olumlu tepkiler aldı.

Kullanıcılar neden daha erken gelmediğini sorgulamaya başladı. O günden bu güne BMW bu konuda sessiz kalmayı tercih etti, ta ki bugüne kadar;

Avrupa medyasının bazıları BMW’nin bir elektrikli motosiklet üzerinde çalıştığını iddia etti. Hatta bu motosikletin E-Power Roadster olacağına kadar bilgiler verdiler.

Bu motosiklet ile ilgili bazı önemli açıklama yapıldı. Bisikletin kendisi BMW bisikletlerinin bir karışımı olsa da elektrikli aktarma organları hibrit ve elektrikli otomobillerden esinlenen parçaları birleştiriyor. Bisikletin güç katmanında 13 kW batarya kullanılıyor. Bu, E-Power’ın saygın bir 136 beygir gücü ve heyecan verici bir tork üretilmesine neden oluyor.

Motosiklet Haberlerine göre bu elektrikli BMW, 0 – 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor. Mevcut prototip hızlı şarj ile uyumlu olarak sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir