Kapat
Elektrikli Motosiklet 73 0

BRP Yeni Elektrikli Motosikletini Duyurdu

Ne de olsa iki tekerlekli araçtan vazgeçmediler.

2019’un başlarında Sabrina, BRP’den bazı Alta Motors varlıklarını satın aldığını söyledi. BRP’nin 2020 ürün lansman etkinliğine getirdiği bu yeni elektrik konseptleriyle bu ticaretten güzel şeylerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

2020 için yeni modellerini sergilemenin yanı sıra, BRP altı elektrikli konsepti de beraberinde getirdi: elektrikli bir Ryker, üç tekerlekli elektrikli ve bir tekerlekli elektrikli CT serilerini duyurdu.

İlk kavramlar oldukları için genel olarak konuşursak, herhangi birinin EV’lerle ilgili bilmek istediği istatistiklerle ilgili pek fazla ayrıntı yoktur. Menzil, pil, şarj süresi veya diğer teknik konular ile ilgili bilgiler mevcut değildir – bu aşamada bu özelliklerin sonuçlandırılması için çok erken.

BRP, elektriksel BT konseptleriyle, konsept aşamasını terk etmeleri halinde iki tekerlekli bir bölgeye geri dönüyor olabilir. Şimdilik, CT1’in küçük bir adımlı scooter olduğu ve CT2’nin oldukça temiz, çıplak bir elektrikli motosiklet gibi göründüğü “CT1” ve “CT2” olarak adlandırılıyorlar. BRP’ye göre bu ikisi zaten Madrid, Paris, San Francisco ve Montreal caddelerine başarıyla ulaştı.

Eğer üç tekerlekli bir araç istiyorsanız fakat aynı zamanda da yaslanıp elektrik olmasını istiyorsanız, TWeLVE konseptine ilgi duyabilirsiniz. “Üç Tekerlekli Elektrikli Eğimli Araç” için kısa olan BRP, Paris’te zaten yolda test edildiğini söyledi. 

Şu an için, bunların ne zaman satın alabileceğimiz ve kitlesel araçlara dönüşeceği konusunda hiçbir fikrimiz yok. Beklemek ve görmek zorundayız ve elbette ortaya çıkan BRP EV’lerinin yeni ayrıntılarını ortaya çıktıklarında tartışacağız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir