Kapat
Elektrikli Motosiklet 55 0

Bu Kamufle Edilmiş Energica Testi Neler Saklıyor?

Hiç kimse gelişmiş güç ve verimlilik için hayır demez.

Elektrikli motosiklet oyunu oldukça kıyasıya oluyor. Energica gibi bir süredir etrafta olan bir şirketseniz, tanıtım hedefleri içerisinde olursunuz. Şirket şu ana kadar stil ve sürücü memnuniyeti konusunda kesinlikle çok şey yapıyor ancak rekabetçi kalmak istiyorsa teknolojisini geliştirmeye devam etmesi gerekiyor. 

Pil teknolojisi sürekli gelişiyor, bu yüzden Moto.IT kartal gözlü bir okuyucusunun etrafını saran göze çarpan kamuflaj ile Ego ve bir EsseEsse9’u ortaya çıkarması büyük bir sürpriz değil. 

Elbette, kamuflaj kaplamaları, araçlarda olduklarında saptırdıklarından daha fazla dikkat çekme eğilimindedir ve bu bir istisna değildi. Moto.IT bu test modellerinde görünen minik pil takımının mevcut Energica modellerinde bulunanlardan farklı göründüğünü hemen fark etti. 

Energica HQ İtalya’nın Modena kentinde bulunmaktadır. Bu bisikletler Verona’daki bir şarj istasyonunda tespit edildi. İtalyan coğrafyası konusunda uzman olmayan biri olarak Google’a iki şehrin birbirinden ne kadar uzakta olduklarını sordum ve nasıl gittiğine bağlı olarak kabaca 106 ila 120km (veya 66 ila 74.5 mil) olduklarını gördüm.

Bu, Moto.IT’e şirketin pilleri daha geniş bir aralıkta ve belki de biraz kilo verme ile test edebileceğini iddia etmeye yöneltti. 

Şimdi en mantıklı olan Energica’nın pillerini geliştirmek gibi dahili parçalara odaklanmasıdır. Demek istediğim, şirketin açıkça şekillendirme departmanında yardıma ihtiyacı yok. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir