Kapat
Elektrikli Motosiklet 114 0

Elektrikli Motosiklet Müzesi

1920ler ile başlayan motosiklet devrimi Harley Davidson ile çığır açmaya başladı. 1990lı yıllarda oluşan Harley topluluğu tüm dünyada saygın bir yere sahip oldu.

En son yeniliklerden ilham alan Los Angeles’taki Peterson Otomotiv Müzesi, üç prototip sunan Harley-Davidson’un sponsor olduğu bir sergide, elektrikli motosikletlerin ön saflarını temsil eden 21 bisikleti sergileyen yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Koleksiyonda, İtalya, ABD ve İsveç de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden üreticiler özel motosiklet koleksiyonunu sergileyecek.

E6

Müzenin koordinasyon direktörü Terry L. Karges, “Taşımacılık endüstrisi elektrikle çalışan araçlara doğru ilerledikçe, bu ilerlemeyi sergilerimizle doğru bir şekilde temsil etmek bir müze olarak bizim sorumluluğumuzdur. E-bisikletlerin artan popülaritesi nedeniyle, “Elektrik Devrimi” nin ilk çıkışını yapmanın ve izleyicilerimize bu ultra şık ve çağdaş tasarımların geleceğe nasıl işaret ettiğini göstermenin doğru zamanı olduğunu düşündük. ” dedi.

8 Nisan 2019’da açılacak olan müze Kasım 2019’a kadar devam edecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 7 =