Kapat
Elektrikli Motosiklet 67 0

Evolet Hawk Elektrikli Bir Avcı

Bir uçak mı? Hayır, bu bir kuş!

Elektrikli bisiklet tasarlamakla görevli iseniz, alabileceğiniz birkaç yol var. Tamamen vahşi batı değil, ama yakın – bu belli bir ölçüde tasarım özgürlüğü veriyor. Zero SR / F , Fonzarelli NKD ve Energica Ego gibi tasarım konseptlerini bu kadar çılgınca farklılaştırıyorsunuz. Bu üçünden, Ego belki de en kolay şekilde içten yanmalı sportbik hayranlarının görmeye en çok alıştığı stiline benziyor. 

Elektriğinizin bozulmasını tercih ederseniz, Evolet Hawk hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz. Bu belirli model tanımlamasının Honda House’da uzun ve hikayeli bir tarihi olabilir – ancak bu gerçeğe rağmen, bu tamamen farklı ve tamamen alakasız bir şey. Tasarım açısından Soixiro ve onun soyundan bugüne kadar hayal ettikleri bir şeye benzemekten daha kolay “Gixxer” veya belki de “FZ1” diye bağırıyor. 

Bu muhtemelen akıllıca bir fikir. Sonuçta, Suzuki ve Yamaha‘nın tamamen fakir spor motosikletlerinin yıldan yıla istikrarlı bir şekilde satış yapmasının nedenleri var – ve bunların özel stilleri onlardan biri. Elektrikli bir spor motosikletine geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olacağı iddiası, herhangi bir uzatma ile tamamen duvardan uzak bir düşünce değildir. Yine de, stilleme bulmacanın sadece bir parçasıdır. Teknolojik sıçramalar yaparken, insanlar performans konusunda da bazı temel güvencelere sahip olmak ister. 

Şirket bu Hawk’ın 150km (yaklaşık 93 mil) menzile sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, Evolet, sadece beş saat içinde tam bir şarj durumuna çarpması gerektiğini söylüyor – bu da insanların işe ya da okula gitmeleri için mükemmel. Üstyapı, içten yanmalı bir motordan ziyade aküyü soğutan havalandırma deliklerine sahiptir. 

Azami hız 80km / s veya hemen 50mph altında. Bu, bununla birlikte herhangi bir hız rekoru kırmayacağınız anlamına gelse de, her gün işe gidip gelme işinde çok fazla şey olabilir. 

Bu istatistiklerle birlikte Evolet Hawk, LED ışıkları, hoş görünümlü bir dijital hız göstergesi, alaşım jantlar ve çift diskli ön fren ve tek diskli arka fren kurulumuyla ABS ile donatılmıştır. Haryana merkezli şirketin şu anda yalnızca Hindistan’da piyasaya sürülmesi planlanan ve henüz fiyatlandırma dahil olmak üzere başka herhangi bir ayrıntıyı açıklamadı. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir