Kapat
Elektrikli Motosiklet 171 0

Gelecekteki Elektrik Kawasaki Ninja Olabilir mi?

Kawasaki bir elektrikli güç aktarma organı üzerinde çalışmaya başladı. Yeşil Markanın birkaç yıl önce sıfır emisyonlu bir motorla ilgilendiğinden bahsedilmiştir ve patent başvurusunda bulunmuştu. Daha yakın zamanlarda, Mart ayı başlarında, bir elektrikli motor soğutma sistemi hakkında bazı belgeler ortaya çıktı. Şimdi alınan bilgilere istinaden Kawasaki, bir Ninja 300’e benzeyen üzerine çıkarılabilir bir çerçeveyi son zamanlarda patentlediğini duyduk.

Çok uzun zaman oldu! Aslında şirket 2013 yılında patent başvurusunda bulundu. Sonunda 27 Mart 2019’da yayınlandı ve Kawasaki’nin sahne arkasında ne üzerinde çalıştığı konusunda bilgi sahibi olmaya başladık. Eserlerdeki elektrikli bir Kawi’yi ima eden önceki patentlerin aksine, bu motosikletlere eski bir Ninja 300’ün yüzü olan bir surat şeklinde.

Kawasaki Electric Ninja Patenti
Kawasaki Electric Ninja Patenti
Kawasaki Electric Ninja Patenti

Ayrıntılı bilgi geldiğinde makalemizi güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =