Kapat
Elektrikli Motosiklet 47 0

Goodyear, Arizona Elektrikli Polis Bisikletini Deneyecek

Phoenix banliyösünün polis departmanı son zamanlarda Zero motosiklet satın almak için hibe aldı.

Arizona Valisi Karayolu Güvenliği Ofisi yakın zamanda Goodyear Polis Departmanı’na devriye araçları filosu için Zero motosiklet satın alma hibesini onayladı.

Harley‘ler açık yol için harikadır ancak mahalle ve şehir devriyesi söz konusu olduğunda, daha küçük ve manevra kabiliyeti olan bir bisiklet tercih edilir. Örneğin Los Angeles, BMW R1200 RT’nin polis versiyonunu kullanıyor.

Daha küçük olanı, zero olan Sivil DSR’nin değiştirilmiş bir versiyonudur. Sadece geleneksel polis motorlarından daha fazla manevra kabiliyeti sağlamakla kalmaz, elektrikli olması, devriye seçeneklerini genişleten gürültü veya egzoz dumanı olmadığı anlamına gelir. O büyük Harley’i yaya yollarından ya da toprak yollarından aşağı çekmek istemezsiniz ama Zero onları sorunsuz bir şekilde idare edebilir. Yol dışı kullanım için özel olarak bile yapılandırılabilir. Bir debriyaj ya da vites değiştirme eksikliği memurun daha çok insanı yakalayıp yakalamaya odaklanmasını sağlar. Ayrıca, elektrikli bisikletin göreceli sessizliği, gizli operasyonlar için bariz taktiksel avantajlar sağlar.

Açık yol için, gazla çalışan geleneksel motosiklet, üstün menzil ve daha kolay yakıt ikmali seçenekleriyle daha iyi bir seçimdir. Zero’nun en iyi menzili, şehir içinde, karayolu üzerinde değil, isteğe bağlı Güç Tankı ile 196 mil ve hala saygın bir 157 mil. 116 feet pound torku, oldukça hızlı bir şekilde hızlanmasını sağlar ve kısa patlamalar için 102 mil / saate ulaşır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =