Kapat
Elektrikli Motosiklet 14 0

Honda Elektrikli Benly Scooter’larını Piyasaya Sunuyor

Yeni scooter ilgi çekici görünüyor.

46. Tokto fuarında Honda, Honda e: Teknoloji programını başlattığını duyurdu. Bu program ile geliştirilecek olan Benly E scooter artık tanıtılma aşamasına geldi.

Japonya’da hali hazırda zaten Benly E scooter’ın içten yanmalı versiyonu mevcut. Bu ise elektrikli versiyon modelidir. Honda bu scooter modelinden yılda sadece 200 adet satmayı düşünüyor.

Firma dört farklı kasa ile bu modelini kullanıcılara sunacak. Dört model Benly E: I, Benly E: II ve pro modelleri olacak. Benly E: I, hem normal hem de Pro formda 87 km menzile sahip. Bu arada, Benly E: II, hem normal hem de Pro formda, 43 km’lik menzile sahip olacak.

Fiyatlar Benlyler için 737.000 yen (veya 6.738 $) ile Pro sürümleri için 748.000 yen (veya 6.839 $) arasında değişmektedir. Fiyat açısından uygun olan scooter modelinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz belirlenmedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =