Kapat
Elektrikli Motosiklet 244 0

Honda, Yamaha, Suzuki ve Kawasaki’nin Elektrikli Motosikletlerde İşbirliği Yaptığı Bildirildi

İster inanın ister inanmayın, Japonya’daki Büyük 4 motosiklet üreticileri görünüşte yeni bir elektrikli motosiklet standardı üzerinde birlikte çalışıyorlar.

honda elektrikli kir bisiklet

Honda, Yamaha, Suzuki ve Kawasaki dört büyük Japon motosiklet üreticisidir. Hiçbir şirket henüz gerçek bir elektrikli motorsiklet üretmedi.

Honda, yakın zamanda Tokyo Motosiklet Şovunda elektrikli bir CR250 konseptini kullanıcılara tanıttı.

yıldırım çarpması karbon baskısı

Yamaha’da çok güzel elektrikli bisikletler mevcut ve bunlar üzerindeki araştırma geliştirme çabalarına devam ediyor.

Suzuki ve Kawasaki… elektrikli motosikletler için gösterecek pek bir şeyleri yok.

Ancak bu yakında değişiyor olabilir. Büyük dörtlünün elektrikli motosikletler için birleşik bir standart hakkında detayları tartışmak üzere bir danışma organı oluşturmak üzere birlikte çalıştıkları bildiriliyor.

Honda, Yamaha, Suzuki ve Kawasaki’nin hedefi, Japon Haberlerinde bildirildiği üzere, şarj istasyonları ve elektrikli motosikletlerin kullanılmasını sağlamak için diğer altyapılar için birçok farklı standartın oluşturulmasına öncülük etmek.

Dört motosiklet üreticisi henüz herhangi bir donanım ya da farklı plan sunmadılar ancak EMN’e göre, pil ve şarj ekipmanlarıyla ilgili standartlar üzerinde çalıştıkları bildiriliyor .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir