Kapat
Elektrikli Motosiklet 436 0

Horwin Firması 5 Vitesli Bir Şanzımana Sahip C6 Pro Elektrikli Motosikletini Sundu

Bir model, iki farklı tasarım.

Horwin firması Avustralyalı bir yatırım şirketidir. Bu günlerde elektrikli sektöre adım attı ve CR6 ve CR6 Pro adı verilen iki elektrikli motosikletini tanıttı. Bisikletlerin ikisi de Avrupa için siparişe açık durumdadır. Ayrıca Ekim ayı içerisinde Milono’da da sergilenecek.

Horwin’i diğerlerinden ayıran en önemli özellik 5 vitesli bir şanzıman yapısına sahip olması. Limewire veya Zero gibi motosikletlere kıyasla daha fazla tork sağlamak için şanzımanlı bir yapı tercih edildi. Horwin web sitesindeki görüntülere bakarak CR6 ve CR6 Pro arasında çok az fark olduğunu görünmektedir.

CR6’da yer alan motor Pro’ya göre sadece 10 beygir daha azdır. Horwin motosikletleri için 218 pound-feet bir tork kapasitesine sahip olduğunu iddia ediyor. Pro’nun motor gücü daha iyi olduğundan 6 saniye içerisinde 65 km/s hıza çıkabilir. Zero elektrikli motor 78 lb-ft tork üretebildiğine göre CR6 ve CR6 Pro harika bir iş çıkarmış denilebilir.

Güçlerin yanısıra tasarımda da benzer noktalar vardır. 55 inç dingil mesafesi ve 32 inç koltuk yüksekliği bunlardan bazılarıdır. Her ikisi de aynı 100 / 80–17 ön lastiğe ve 120 / 80–17 arka lastiğe sahiptir. Fren diski olarak tek bir 240 mm ön fren diski ve 180 mm arka disk ile sizlere sunulacak.

CR6 ve CR6 Pro için pil paketleri de aynıdır. her ikisi de 55ah kapasiteye ve 72v çıkışa sahip Panasonic 18650 lityum iyon pil kullanmaktadırlar. 3 saat içinde %80 oranında şarj kapasitesine sahip olabilirler. 20 dakika şarj edebilirseniz 25-30 km kadar menzile sahip olursunuz. CR6 toplamda 90 km menzil ile sunulacak ve Pro’su ise 130 km menzile sahip olacak.

Fiyat konusuna değinecek olursak şirket bu konuda orta seviye davranıyor. Şu anda 5.890 Avro’luk fiyat etiketi vergileri içermekte ve ABD Doları cinsinden yaklaşık 6.500 ABD Dolarına ulaşmaktadır. Bu fiyatlara göre CR6 ve CR6 Pro şu anda piyasada bulunan çoğu elektrikli motosikletten daha ucuz olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir