Kapat
Elektrikli Motosiklet 155 0

Kawasaki Elektrikli Motosiklet Analizi

Yeşil bir duygu!!!

Kawasaki ilk defa geliştirmekte olduğu elektrikli motosikletini tanıttı. Prototip Dubbed EV Project kapsamında yani temelde sadece elektrikli bir güç aktarma sistemine sahip olan eski bir motosiklet gövdesine sahip. Kawasaki bu şekilde elektrikli sektöre de adım atmış oldu.

Sergilenen prototip ile birlikte Kawasaki ayrıca ekibin bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmaları gösteren bir video yayınladı. Videoda, Ninja benzeri elektrikli modelin pistte test edildiğini ve performansının denendiğini görebiliyoruz.

İlginç bir şekilde elektrik prototipi normal bant yerine bir zincir tahrik kullanıyor. Ayrıca bazı sürücülerin elektrikli bisikletlerle ilgili bir endişesini de dile getiriyor: dişliler. 4 vitesli bir şanzımana sahip olan motosiklet üzerinde şanzımansız bir kullanım daha iyi olabilirdi.

Bakalım bu proje ne zaman gerçekleşecek ve ne zaman üretim aşamasına gelecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − four =