Kapat
Elektrikli Motosiklet 104 0

KTM Gerçekten Elektrikli Performans Bisikletleri’ni Pazara Sunuyor mu?

Son günlerde, KTM’nin Hintli üretici Bajaj Autos ile ortaklaşa inşa ettiği 2022 programında bir dizi elektrikli performans ürününe sahip olacağı yönünde spekülasyonlar oldu. Bu, iki şirketin söylediği Haziran ayındaki serbest bırakmanın arkasından geliyor:

“KTM Industries AG ve Bajaj Auto Ltd., KTM AG seviyesinde 3 ila 10 kW (48 V) performans aralığında PTW (“ elektrikli iki tekerlekli ”) elektrikli araçlar için bir seri geliştirme projesi başlatmaya karar verdi. Platform, her iki ortağın da markası altında iki tekerlekli ve elektrikli bisikletle çalışan çeşitli ürün çeşitlerini destekleyecektir. ”

Şimdi, 10 kilowatt sadece 13 beygir gücünde ve gerçekçi bir şekilde “performans motosikleti” veya hatta Kuzey Amerika’daki çoğumuzun gördüğü anlamda yüksek kaliteli bir motosiklet düşünebileceğiniz bir şey değil. Bajaj Auto İcra Direktörü Rakesh Sharma tarafından yapılan yorumlarla daha fazla spekülasyon başlatıldı. 

“Bu aşamada iki tekerlekli sisteme girmekte olduğumuzu söyleyebilirim.” Sharma MoneyControl’e “Bir scooter mı yoksa bir motosiklet mi olduğunu söylemeye hazır değiliz ama tüm yelpazeye açık ve stratejik olarak çok çalışıyoruz. Aynı zamanda üst düzey motosikletler için elektrikli çözüme bakmak için KTM ile işbirliği yapıyor. ”

Referans için, KTM Freeride Electric kır bisikleti 18 kw, yaklaşık 24 hp için iyidir. Bajaj Autos, Pulsar RS200’ü halihazırda 24,5 HP ve 18,6 Nm tork üreten, tamamen arızalı bir 200 c içten yanmalı motorlu motosiklet üretti. Muhtemelen benzer bir bisiklet tipine girmek isteyebilirler, sadece bir elektrikli motorla.

Bajaj’ın KTM ile olan ilişkisini Hindistan dışına doğru genişletmek için kullanmayı umduğu ve bu her iki markanın da muhtemel olduğunu söylediği bir şey.

İşte Bajaj / KTM 2022 planları hakkında gerçekten bildiklerimiz:

  • Elektrikli bir motosiklet parçası olacak.
  • Scooter dahil iki tekerlekli tekliflerin geniş bir yelpazesi olacaktır.
  • Markalar muhtemelen bileşenleri ve hatta platformları paylaşacak

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir