Kapat
Elektrikli Motosiklet 77 0

Minik Grom Alta Tahrik Sisteminden Güç Alıyor

Bu Grom’da göründüğünden daha fazlası var.

Minik, uygun fiyatlı ve kolay anlaşılması gereken Grom, minik modele farklı yeni kişilikler veren profesyonel tamircilerin favorisi. En yeni (ve muhtemelen en havalı) modlardan biri MSC Performance’ın çalışmasıdır. 

Adından da anlaşılacağı gibi, MSC Performance ekibi, Grom’un küçük 125cc benzinini daha temiz, daha sessiz ve torklu bir şey için değiştirdi. Ekip, bir Alta Motors Redshift elektrik motoru ve aküyü minik çerçeveye yapıştırdı. Alta’nın güçlü treninin oldukça küçük Grom’a monte edilmesini sağlamak için bir parça ince ayar yapılması gerekiyordu.

Kaliforniyalı yerli elektrikli motosiklet üreticisi Alta Motors, sekiz ay önce maddi zorluklarla ilgili söylentilerin ortasında radardan düştü. Bazılarımız şirketin başaracağı konusunda iyimser olsa da, son zamanlarda Alta’nın bazı patentlerinin ve fikri mülkiyetlerinin Bombardier sahibi BRP tarafından satın alınması kaçınılmaz bir sonla ima etti.

Redshift’in elektrik motoru, sağlıklı bir 50 beygir gücü ve 42 lb-ft tork üretiyor; bu, bir stok Grom’un çıkışının beş katından biraz fazla. Tüm gücü gerçek tekerleğe verimli bir şekilde verebilmek için MSC Performance ekibi, tekerleğin büyüklüğünde dev bir zincir dişlisi tasarladı. Test için, kurulum amacına hizmet ediyor ancak takım zaten lastiği Grom’un kullanımını iyileştirmesi gereken daha büyük bir lastikle değiştirmeye bakıyor. 

Video, ElectroBraap’taki adamların Electrom’a adımlarını attığını, hızını test ettiğini, kanyon yolundaki yol tutuşunu ve hatta tükenme gösterdiğini gösteriyor. Hey Honda! Grom elektrifikasyon için birinci sınıf bir aday gibi görünüyor. İddiaya girerim Electrom, sürmek için bir standart olacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir