Kapat
Elektrikli Motosiklet 251 0

Sur-Ron Elektrikli Motosikletini Tanıttı

Sur-Ron son zamanlarda gözyaşı olmuştur. Ağustos ayında, şirketin yeni süpermotosunun ortaya çıktığını bildirdik ve bir Sur-Ron X’in karıştırılabilir bir yarışta bir sürü toprak zemin bisikletini zorladığı zamanı unutamıyoruz. Şimdi, Çinli üretici tamamen yeni bir elektrikli modelle şehir manzarasını belirliyor ancak bu sefer yeni bir kefalet altında. 

Mart 2018’de Sur-Ron, ön şartlar ve fiyat bilgisi ile Beyaz Hayalet’i tanıttı. Bu ilk tanıtımdan sonra, Beyaz Hayalet – adından da anlaşılacağı gibi – ortadan kayboldu. Yaklaşık iki yıl sonra, Sur-Ron’un konsepti Çin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeniden ortaya çıktı, ancak bu sefer bir VOGE rozeti takıyordu.

İki yıllık süre boyunca Sur-Ron, Beyaz Hayalet’in yapımını Loncin Motors’a devretti. VOGE Motorcycles, Loncin grubunun bir iştirakidir ve 2016’dan beri uluslararası pazara hizmet vermektedir. Markanın imajına uygun konsept bisikleti ve VOGE’nin şu anki dizisinde dinamik bir kalitede gazla çalışan bisiklet serisi, şirketin ilk elektrikli motosikleti olacak.

VOGE ER 10 olarak yeniden markalanan elektrikli motosiklet, 60V / 70Ah lityum pili dövme alüminyum çerçeveye yerleştiriyor. Panasonic 18650 hücreleri en yüksek güçte 14 Kilowatt üretiyor ve bisiklet 62mph hıza ulaşabiliyor. VOGE, sürücü 20 milin altında kaldığında 75 mil artabilecek olan 62 mil menzili bildirmektedir. 

25 kiloluk elektrikli motosiklet, 64 kiloluk aküsüne rağmen daha hafif. Ters çatal, çok kollu arka süspansiyon ve ABS frenlerin eklenmesi , ER 10’u özellikle 4.750 $ ‘lık MSRP’yi düşündüğünüzde çekici bir paket haline getiriyor. Orijinal bisikletteki sayısız değişiklik arasında, Sur-Ron’un 60V / 6KW DC motoru hala orta boy motora güç veriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir