Kapat
Elektrikli Motosiklet 88 0

Suzuki, Hindistan İçin Yeni Bir Elektrikli Model Üzerinde Çalışıyor

Şimdi Hindistan’da havalı elektrikli bisiklet üreticilerinin neler bulabildiğini görmek istiyoruz.

Suzuki Gixxer SF 250 yepyeni ve 11 Haziran 2019’da Ahmedabad’da tanıtırken, Suzuki India başka bir şey daha duyurdu. Suzuki Hindistan başkanı Koichiro Hirao, şirketin çok yakında geleceği planlanan büyük elektrik planları olduğunu doğruladı. Görüyorsunuz, ülke küçük elektrikli bisiklet ve scooter gelişimi için sıfır noktası olacak. Hindistan Karayolu ve Taşımacılık Bakanlığı, yeni 150cc altı üç ve iki tekerlekli taşıtların 2023 ve 2025 tarihlerinde elektrikli olması gerektiğini teklif etmekte, üretici firmaların kafasında büyük bir titizlik göstermektedir.

Suzuki’nin iki ve / veya üç tekerlekli elektrikli araçlara yönelik planları halen başlangıç ​​aşamasındadır, bu nedenle henüz kesin bir bilgi verilmemiştir. Bu planlar scooter, motosiklet veya her ikisini de içerebilir. Üç tekerlekli motosikletler Hindistan’da çok daha canlı bir pazar, belki Suzuki bu yeni elektrikli büküm arkasından bu yönde bir pivotu dikkate alacaktır. Durumun böyle olduğuna dair herhangi bir resmi gösterge yoktu – ancak bu kesinlikle olasılık aleminin dışında değil.

“Geliştirme aşamasında,” Suzuki Hindistan Başkanı Devashish Handa Indian Express’e şunları söyledi . ”Proje başladı. Hindistan pazarına ne zaman sokacağımızdan pek emin değiliz çünkü hükümetin şimdiye kadar ilan ettiği şey yalnızca niyeti. Bazı düzenlemelere dönüştürülmeli. Henüz kesin bir düzenlememiz yok [ve] Merkez Motor Kurallarındaki düzenlemeler konusunda kesin bir netlik kazanana kadar, herhangi bir üreticinin piyasaya girmesi zor olacaktır. “

Bu arada, tamamen yeni olan Gixxer SF 250, en baştaki yarışmanın KTM 250 Duke olduğu Hindistan’da yeni başladı. Bebek Gixxer, yaklaşık 2500 USD’ye ulaşan 170,655 ₹ civarında satılıyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =