Kapat
Elektrikli Motosiklet 66 0

Tacita T-Race Ralli Elektrikli Bisikleti Dakar Rallisinde Boy Gösterecek

Elektrikli ralli zamanı.

42.Dakar rallisi için sadece bir hafta süre kaldı. Etkinlik, Afrika’da otuz yıl sonra ilk kez Suudi Arabistan’da gerçekleşecek. Bu sadece ralli için yeni bir dönemin başlangıcını değil aynı zamanda 2020 ralli odaklı bir motosikletin ilk çıkışını da izleyeceğiz. Bu konuda tamamen elektrikli bir tane motosiklette gösteriye katılacak.

2012 yılında ralli hayatına başlayan T-race, bataryaların daha güvenilir hale gelmesi ve menzilin uzaması ile birlikte artık dakar rallisinde bu motosikletin kullanılabileceği düşünüldü. 2019’un başında Tacita, T-Race elektrikli motosiklet toplamda 120.000 km yol katetmişti.

Şirket 2020 dakar rallisinin bir kısmına katılacağını resmi olarak açıkladı. 4 Ocak 2020 tarihinde ise T-race Cidde şehrinde kullanıcılara tanıtılacak. 2 hafta boyunca sergilenecek olan bu elektrikli bisiklet kısa süreli olarak dakar rallisinde boy gösterecek.

200 km menzile sahip olması beklenen bu motosiklet toplamda 59 beygir gücünde. Tacita’nın masaya getirdiği yenilikleri görmek için 4 Ocak’ı beklememiz gerekecek. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir