Kapat
Elektrikli Motosiklet 62 0

Vins EV-01 Elektrikli Bisiklet Prototipi Harika Görünüyor

Tasarım olarak harika görünüyor.

Elektrikli araç sektöründe hızlı olmanız gerekiyor çünkü birçok model tanıtılma aşamasında. Aynı konu elektrikli motosikletler için de geçerli. Sektör ilerledikçe ortaya çıkan modeller de artmaya başladı. Vins firması da bunu düşünerek yeni EV-01 modelini tanıtma kararı aldı.

Vins markası size tanıtık geliyor olabilir çünkü 2019 yılı içerisinde Duecinquanta adı verilen iki zamanlı motosikletini tanıttı. Aynı şirket bu kez de elektrikli motosiklet sahibi olmak istiyor.

EV-01 “Elektrikli Vins” in kısaltması değil her zamanki gibi “elektrikli araç” kısaltmasıdır. İtalya’da süper pürüzsüz ve aerodinamik olacak şekilde yapılmış şık bir karbon fiber monokok tasarımına sahiptir. Bisiklet, Vins’in ağırlık unsurlarını Zero’nun önemli deneyimine bırakırken ağırlık azaltma, güç ve stil üzerine odaklanmasını sağlayan bir Zero Motorcycles güç aktarma organı tarafından desteklenmektedir. 

EV-01 toplamda 170 kg ağırlığında, 52kW veya 70hp güç sağlıyor. Batarya kapasitesinin tamamı 2.5 saate dolabilmekte.

Fiyatlandırma veya EV-01’in herhangi bir yerde kullanılabilirliği hakkında henüz bir gelişme yok. Umarız bu bisiklet kısa süre içerisinde piyasaya gelir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir