Kapat
Elektrikli Motosiklet 72 0

Yeni Thai Elektrikli Motosiklet Robotlar Tarafından Sizin için Üretildi

Robobike teslimatının 2020 başlarında yapılması bekleniyor.

Robotlar, uzun zamandır sevilen bir pop kültürü olmuştur. Haberlerde onlar hakkında bir şey duyarsanız, ya “robotlar işlerimizi alıyor” ya da açıkça dünyayı ele geçirecek olan robotları gösteren Boston Dynamics. Söyleyeceğim şey, kıyaslandığında olumlu tuhaf görünecek.

Yeni elektrikli motosiklet üreticisi ETran, ilk Kraf motorunu satışa sundu. Şirketin doğduğu şehir olan Bangkok Tayland, Eylül 2019’un başlarında düzenlenen etkinlikte, şirket ilk modelini gururla sergiledi. Ayrıca, şirketin web sitesine göre, tüm yapı “güçlü, hafif, robotlar tarafından yüzde 100 kaynaklı” olarak tasarlandı. Montaj hattı robotları elbette yeni bir şey değil, aynı zamanda genellikle bir satış noktası olarak listelenmiyor.

İlk 2019’da Kraf, bu çalışmaya özel bir karbon fiber gövdeli, sınırlı sayıda bir model olarak satılacak. Sadece 300 ayrı ayrı numaralandırılmış bisiklet yapılacak ve ETran 2030’un ilk çeyreğinde bir ara vereceğini söylüyor. Aynı zamanda “24 saat satış sonrası servis” alıyorsunuz ve bunun doğrudan şirket tarafından mı yoksa dış kaynaklı olarak mı çalıştırılacağı belli değil. Bölgenizdeki yerel müteahhitler. 

Şimdi, istatistikler için. ETran, tek bir şarjla çalışma menzilinin 180km veya 75kmh veya 46.6mph hızında 112 milin altında olduğunu söyledi. Azami hız 130kmh veya neredeyse 81mph. Hızlı bir şarj seçeneğiyle birlikte gelecek ve söz konusu isteğe bağlı Tip 2 hızlı şarj cihazını kullanarak sadece iki saat içinde tam olarak şarj edebileceği iddia edilir. Ayrıca, başka herhangi bir cihazdaki gibi evde takıp, 4 saat içinde tam olarak şarj edebilirsiniz. 

EVNerds açıklamaya katıldı ve etkinlikten Facebook’ta bazı fotoğraflar yayınladı:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir