Kapat
Elektrikli Motosiklet 246 0

Zero SR/F Elektrikli Motosiklet Pikes Peak Uluşlararası Yokuş Tırmanışında Yarışacak

Pikes Peak Uluşlararası Yokuş Tırmanışı festivali yaklaşıyor ve dünyanın her yerinden motosiklet sahipleri ve üreticileri bu festivale katılmak istiyor. Zero SR/F elektrikli motosiklette kendisine bu festivalde bir yer buldu.

30 Haziran Pazar günü Zero SR/F pistte yerini alacak ve Tuono V4 1100,  Ducati Multistrada ve  BMW S1000R gibi içten yanmalı rakipleri ile mücadele edecek.

Zero SR/F ile ilgili görsel sonucu

Bulutlara Karşı Yarış olarak da bilinen Pikes Peak International Hill Climb, 1916’dan beri Colorado’da yılda bir kez yapılan etkinlik olmuştur ve Batı Yarımküre’deki en eski ikinci motor sporları etkinliğidir. Yapılan etkinlikte kullanılan pist 156 viraja ve 4720 metrelik toplam dikey tırmanışışa sahip. Deniz seviyesinden 20 km uzunlukta ve deniz seviyesinden 9390 feet yükseklik ile başlayıp deniz seviyesinden 14,115 metre yükseklikte son bulur. Hava yukarı çıkıldıkta değiştiği için içten yanmalı motorlar oksijen eksikliğinden güç kaybediyor. Elektrikli bisikletlerin bu yarışta avantaj sağlayabileceği yer burasıdır: hava durumuna karşı tepkileri sıfırdır.

Zero SR/F ile ilgili görsel sonucu

SR / F, 485 lb boş ağırlık çerçevesine 110hp ve 140ft-lb torka sahiptir. Bir şarjda yaklaşık 260 km menzile sahiptir ve 80 dakika içinde tam olarak şarj olur. 124mph hıza ulaşabilir, debriyajsızdır ve kayış tahriklidir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 3 =