Kapat
Elektrikli Motosiklet 48 0

Zero XP Retro Bisikletlerin Geleceği Olacak

Zero, elektrikli motosikletlerin  birçok geleneksel üreticinin takip ettiği retro tasarım trendine girmeye hakkı olmadığı konusunda güçlü bir tartışma yapabilir. İlham almak için uzun bir klasik model geçmişine sahip olsalar da, elektrikli bisikletler o kadar yeni ki böyle bir mirasa sahip değiller. Zero ile birlikte elektrikli retro bisikletler daha çok dikkat çekmeye başladı.

Üretilen SR / F zaten çekici bir çıplak spor bisikleti olarak tasarlandı. Başlıksız Motosikletlerin Hugo Eccles’i, temel gereklilikleriyle daha da aşağıya çıkardı, daha sonra 21. yüzyılın tarzındaki kafe yarışçılarını uyandıracak kadar stilistik bileşenler ekledi. Klipsli gidonlar, dijital göstergeler ve tabii ki elektrikli bir bisiklet olduğu tamamen moderndir ancak tamamen soyulmuş stil dikkat çekici unsurlardır.

Bununla birlikte bu eski motosikletler, o zamanlar motorların çalışmasıyla sınırlıydı. Örneğin, karbüratörlere yerçekimi besleme gazı sağlamak, motora girmek ve daha sonra yanmaları önlemek için egzozun sürücüden uzağa akmasını sağlamak için üstlerinde bir tanka sahip olmaları gerekiyordu. Bu kısıtlamaların hiçbiri elektrikli bisiklet için geçerli değildir, çünkü bu şekilde çalışmaz. Tasarımı hala füturistiktir. Çoğu kruvazörde bir gaz tankının tepesinde göstergeleri görebilirsiniz ancak göstergeleri tutmak, bu panelin XP’deki varlığının tek nedenidir. 

UMC, bunun gibi retro yapılarda ileriye dönük harika bir iş çıkardı. Model adı bile olsa, XP, modası geçmiş bir teknolojiye sahip ancak eski ama geriye çok sevilen Windows XP işletim sistemidir. Tüm bu bisiklet ihtiyacı, tamamlanması gereken bir retro video oyun müziği gibidir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − four =