Kapat
Elektrikli Otobüs 49 0

Blue Bird, 100’den Fazla EV Okulu Otobüsü için Sipariş Aldı

Okul otobüslerinin elektrifikasyonu, transit otobüslerin elektrifikasyonundan daha hızlı ilerleyebilir.

Blue Bird Corporation kısa süre önce Kuzey Amerika’da sipariş edilen 100’den fazla elektrikli okul otobüsünün dönüm noktasına ulaştı.

Şirket, üç model sunmaktadır – Tüm Amerikan RE Elektrik , Micro Bird G5 Elektrik ve modele bağlı olarak 100-120 mil (160-193 km) menzile sahip olan Vizyon Elektrik.

Bu tür ilk otobüsler halihazırda Kaliforniya, Kuzey Dakota ve Washington’da çalışıyordu, geri kalanı ise 2019’un sonunda veya 2020’de Kaliforniya, Colorado, New Jersey, New York ve Quebec’teki müşterilere teslim edilecek.

Blue Bird Corporation’ın başkanı ve CEO’su Phil Horlock’a göre, okul otobüslerini elektrikli sürücüye geçirme konusunda büyük ilgi var:

“İlgi miktarı olağanüstü; insanlar yüzde 100 elektrikle çalışan okul otobüsü için çok heyecanlılar. Ülke genel olarak elektrikli taşıt taşımacılığından giderek daha fazla etkileniyor ve elektrikli okul otobüslerinin hızlı bir şekilde büyümesini bekliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − three =