Kapat
Elektrikli Otobüs 149 0

BVG (Berlin) 12 metre 90 Adet Solaris Urbino Siparişi Verdi

Akü elektrikli otobüs siparişleri bu günlerde çok yüksek seviyelere yükseliyor. Solaris, Alman başkenti için 90 otobüs ihalesini kazandı

Solaris Bus & Coach, Berlin toplu taşıma şirketi BVG için 90 elektrikli Urbino 12 metre için Avrupa’nın en büyük elektrikli otobüs siparişlerinden birini aldı.

Önceden sipariş edilen / alınan 35 Solaris (2015’ten beri) ile birlikte, 2020 BVG’nin sonuna kadar 135 elektrikli Urbino filosunun keyfine varacaksınız.

“Anlaşmaya varıldığı üzere, sözleşme birkaç aşamaya bölünecek. İlk otobüs gelecek yılın başlarında Berlin’e, ardından üç dilim daha geçecek: 2020’nin ilk çeyreğinde 29 birim, 2020’nin ikinci çeyreğinde 30, sonuncusu 2020’nin dördüncü çeyreğinde 30 adet.

BVG tarafından sipariş edilen otobüsler orta menzilli ( 300 kWh akü) ve 70 yolcu için alan olarak yapılandırılacaktır .

“Solaris Urbino 12 electric, prestijli” 2017 Yılı Otobüsü “unvanıyla ödüllendirilen uluslararası olarak tanınan bir modeldir. Bu emisyon içermeyen araçlar için tahrik kaynağı, entegre elektrikli motorlara sahip elektrikli dingil olacak. Otobüsler, bataryalarla donatılacak toplam 300 kWh nominal kapasiteye sahip olan şarjlar, bir plug-in sistem aracılığıyla mümkün olacaktır.

BVG tarafından sipariş edilen 90 otobüsün her biri 70 yolcu alacaktır. Sürüş konforu, klima sistemi, izleme ve yolcular için mevcut olan USB soketleri gibi olanaklardan etkilenecektir. Otobüsler ayrıca durakların sesli duyurusunu içeren bir yolcu bilgi sistemi ile donatılacak. “

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Petros Spinaris, Solaris Bus & Coach SA şunları söyledi:

“Berlin’in bir kez daha sıfır emisyonlu toplu taşıma araçlarının geliştirilmesini tercih etmesi çok cesaret verici. Solaris ailesinden 90 elektrikli otobüs seçimi hiç kuşkusuz vatandaşların yaşam rahatlığına katkıda bulunacak. “

Solaris Urbino 12 elektrik

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir