Kapat
Elektrikli Otobüs 159 0

BYD 300. Elektrikli Otobüsünü California Lancaster’da Üretti

Çnli BYD (Hayallerinizi İnşa Edin) 2013 yılında Lancaster, Kaliforniya’da elektrikli otobüs üretim tesisini açtı ve 2014’te ilk aracını teslim etti. Şimdi, altı yıl sonra, 300. elektrikli otobüsünü üretti (50’den fazla belediye, transit acenteleri, 13 eyalet ve dört Kanada eyaletindeki üniversite, havaalanı, federal ve diğer ticari ve özel sektör otobüs müşterileri)

Ä°lgili resim

Araç no. 300 – 10 metrelik bir BYD K9S model transit otobüs – Baton Rouge’ın Başkent Alan Transit Sistemi (CATS) için üretilen üç araçtan biri.

Şu anda, BYD Kuzey Amerika’daki otobüs serisini 12 modele çıkardı – transit otobüs hattı 10 metrelik K7’den 18 metrelik K11’e ve otobüs hattı 7 metrelik C6’dan çift katlı 13,7 metrelik C10MS’e kadardır.Teklif ayrıca elektrikli kamyonlara ve forkliftlere kadar genişlemektedir.

byd electric buses ile ilgili görsel sonucu

BYD tarafından yapılan açıklama ise şu şekildedir.

“BYD, Lancaster üretim tesisini 2013 yılında açtığında, bir zamanlar bir karavan üretim tesisini barındıran 106.000 metrekarelik bir binada 10 otobüste çalışan bir avuç çalışanı vardı.

Sadece altı yılda, BYD, 750’den fazla çalışanı ile Kuzey Amerika’daki en büyük pilli elektrikli otobüs üreticisi haline geldi. Tesisi satın almasından bu yana BYD, üretim tesisini yarım milyon metrekarenin üzerine çıkardı ve yılda 1.500 otobüs üretme kapasitesine sahip.

Toplamda, BYD Kuzey Amerika’ya 250 milyon dolardan fazla yatırım yaptı ve 2018’de yalnızca çoğu Güney Kaliforniya’dan gelen Amerikalı üreticilerin parçaları ve hizmetleri için 70 milyon dolar harcadı. ”

byd electric buses ile ilgili görsel sonucu

BYD Başkanı Stella Li şunları söyledi:

“Bu 300. otobüs ile bu noktada olmaktan gurur duyuyoruz. Kuzey Amerika’da ve dünyanın her yerinde daha temiz bir çevre yaratma misyonumuz için tutkuluyuz ”dedi.

“Teknolojimizin burada gerçekten bir fark yaratacağını biliyorduk ancak gelişmekte olan bir Kuzey Amerika elektrikli araç pazarına yatırım yapmanın riskli olduğunu biliyorduk”

byd electric buses ile ilgili görsel sonucu

BYD Başkan Yardımcısı Bobby Hill, Kuzey Amerika şunları söyledi:

“Toplu taşımacılık hava kirliliğinin büyük bir bölümünü oluşturduğu için, BYD stratejik olarak ilk olarak Kuzey Amerika’daki otobüslerin ve ticari araçların yerini almaya yardımcı oldu. Bunu yapmak için, pazardaki çeşitli talepleri karşılamak için birden fazla sıfır emisyon modeli seçeneği sunmak ve geçişi mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak istedik ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + two =