Kapat
Elektrikli Otobüs 38 0

BYD 400. Otobüsünü Kaliforniya Lancaster’da Üretti

Sırada 500.sipariş olacak

Çinli BYD firması Avrupa ve Amerika pazarında otobüs satışları konusunda etkin durumda. Firma Kaliforniya Lancaster’daki fabrikasında 400.elektrikli otobüsünü ürettiğini duyurdu.

“BYD, Los Angeles Ulaştırma Bakanlığı, Kansas City Uluslararası Havaalanı ve Solano dahil olmak üzere 50’den fazla belediyeye transit acentesi, üniversite, havaalanı, federal ve diğer ticari ve özel sektör otobüs müşterisine sahiptir.”

BYD, elektrikli otobüs sektörüne 2014 yılında girdi ve ilk teslimatlarını da aynı yıl gerçekleştirdi. BYD’nin envanterinde bulunan otobüs çeşitleri ise şu şekildedir;

  • 9.7 metrelik K7’den 18 metrelik K11’e kadar uzanan transit otobüs modelleri
  • 7 metrelik C6 ile çift katlı 12 metrelik C10MS arasında değişen otobüs modelleri

Firma üretim safhasında toplamda 750 personel çalıştırmaktadır.

BYD Kuzey Amerika Başkanı Stella Li şunları söyledi;

“400. Amerikan otobüsü Lancaster ekibimiz için bir başka önemli kilometre taşı. 2014 yılında Lancaster’dan ilk Amerikan akülü elektrikli otobüsümüzü teslim ettiğimizden beri BYD 14 eyalet ve dört Kanada eyaletindeki müşterilere otobüs sağladı. Burada yani Kuzey Amerika’da ve dünyada daha temiz bir ortam yaratma misyonumuz konusunda tutkuluyuz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir