Kapat
Elektrikli Otobüs 249 0

BYD, ABD’deki Yeni En Büyük Elektrikli Otobüs Siparişini Aldı

130 adet BYD K7M Elektrikli otobüs siparişi Los Angles tarafından verildi

BYD firması tarafından açıklanan basın bültenine göre Los Angles toplamda 130 adet K7M elektrikli otobüs sipariş etti. Araç toplamda 9,77 metre uzunluğunda ve 240 km menzil kapasitesine sahip. Şarj süresi ile 2,5 ile 3 saat arasındadır. BYD bu otobüslerin bataryalarının garantisini 12 yıl olarak açıkladı. Bu, sektörde en uzun batarya garantisi oldu.

Los Angles’a teslim edilecek olan otobüsler California’daki Coach & Bus fabrikasında üretilecek. Ayrıca Çin şirketi, Güney Kaliforniya’da 460 adetten fazla elektrikli otobüs sattı.

“LADOT, BYD’nin ürün performansına ve ek siparişler verme hizmetine olan güvenini gösteren bir düzineden fazla müşteriden biridir. Bu yılın başlarında Anaheim Resort Transportation, BYD’den 40 otobüs daha sipariş etti. BYD şimdi Güney Kaliforniya’daki müşterilere havaalanları, üniversiteler, özel operatörler ve transit acenteleri dahil 460 adetten fazla elektrikli otobüs sattı. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir