Kapat
Elektrikli Otobüs 105 0

BYD ADL, Enviro200EV Ailesini Güncelledi: Şimdi Isı Pompasını (Heat Pump) Dahil Etti

Isı pompası ve geliştirilmiş araç yerleşimi, BYD ADL Enviro200EV ailesinin değer önerisini daha da arttırdı.

Alexander Dennis Limited (ADL) ile BYD arasındaki İngiltere’de harika bir anlaşma mevcut. Bu anlaşma sonrasında zaten teklifi yükseltmek için BYD teşvik edecek şekilde, 2015 yılından bu yana verilen 400’den fazla elektrikli otobüs veya sipariş üzerine sonuçlandı.

Yakın zamanda, BYD ADL Enviro200EV tek katlı modellere kışın enerji tüketimini azaltmak için bir ısı pompası ve yolcular için daha fazla alan sağlayan araç düzenini optimize etti .

“Araç düzenini optimize etmek ve kullanılabilir alan kullanımını en üst seviyeye çıkarmak için ADL’nin otobüs tasarımı konusundaki uzmanlığını kullanan ortaklık, BYD ADL Enviro200EV tek katlı makineyi 10.9m (mevcut 10.8m modelinin yerine) ve 11.6m (sunulan) mevcut 12m modeline göre iki koltuk daha değiştirildi.

Otobüsler, ADL’nin elektrikli otobüsler için yeni elektrikli ısıtma sistemini kullanacak. Bu ısı pompası çözümü, atmosferik ısıyı araca aktarmak için geliştirilmiştir. Düşük ortam sıcaklıklarında verimli bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmış olup, daha sıcak havalarda aracı soğutmak için tersten de kullanılabilir. Sistemin yüksek verimliliği ek operasyonel menzile izin veriyor. ”

İngiltere ve Yeni Zelanda’da mevcut olan BYD ADL listesi aşağıdadır:

  • BYD ADL Enviro200EV 9.6m
  • BYD ADL Enviro200EV 10.2m
  • BYD ADL Enviro200EV 10.9m
  • BYD ADL Enviro200EV 11,6m
  • BYD ADL Enviro400EV (çift katlı)

BYD Avrupa Genel Müdürü Isbrand Ho şöyle diyor:

“Burada BYD ve ADL arasındaki yakın işbirliğinin bir başka örneğini görüyoruz; İngiltere’deki otobüs operatörlerine ve yolcularına fayda sağlayan kesin bir şartname geliştirmek için endüstri lideri kaynaklarını bir araya getirerek çalışmalara başladık. İngiltere’de giderek daha fazla sayıda toplu taşıma işletmecisinin BYD ADL’yi elektrikli mobilite çözümü olarak benimsemesini görmekten memnuniyet duyuyorum. ”

ADL Genel Müdürü Colin Robertson, şu yorumları yaptı:

“Otobüs operatörleri güvenilirliği ve sınıfının en iyisi desteği seçerken ortaklığımız güçlenmeye devam ediyor. BYD ADL Enviro200EV tek katlı ev sahibine yapılan bu yükseltme ile ADL’nin verimliliği, kapasiteyi ve yolcu konforunu en üst düzeye çıkaran otobüsleri tasarlamadaki rakipsiz deneyimini daha da güçlendiriyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir